Chcąc zorganizować spotkanie biznesowe, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Liczba uczestników, cel, czas trwania – to wszystko ma znaczenie przy wyborze sali konferencyjnej. Jej odpowiednie przygotowanie wpłynie pozytywnie na komfort wszystkich zgromadzonych, co z kolei przyczyni się do efektywności przekazywania informacji. Na co zwrócić uwagę, poszukując idealnego lokalu? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź!

Organizacja konferencji krok po kroku – o tym koniecznie pamiętaj!

Aby wszystko odbyło się sprawnie i bez problemów, skorzystaj z poniższych wskazówek – pomogą Ci one przejść przez proces przygotowania konferencji:

 • stwórz koncepcję uwzględniającą liczbę uczestników, czas trwania spotkania i ewentualne przerwy,
 • określ budżet, którym dysponujesz,
 • zastanów się, jakie urządzenia multimedialne i inne akcesoria będą potrzebne – przyda się kompleksowa obsługa techniczna, aby uniknąć niespodziewanych kłopotów i usterek,
 • wybierz odpowiednie miejsce – wybór sali konferencyjnej to spore wyzwanie, trzeba bowiem zapewnić uczestnikom komfortową przestrzeń do wysłuchania wykładów, a prelegentom możliwość zaprezentowania przygotowanych materiałów. Znaczenie ma też dostęp do wystarczająco dużego parkingu oraz komunikacja publiczna, którą można dotrzeć na miejsce, zadbanie o zaplecze cateringowe i nocleg, jeśli event będzie trwał więcej niż jeden dzień,
 • zrób program przedstawiający kolejne prelekcje i sprecyzuj ich tematykę, żeby zaproszeni goście wiedzieli, czego się spodziewać,
 • zaplanuj działania marketingowe – zastanów się, do jakich osób chcesz dotrzeć i w jaki sposób rozpowszechnisz informację o planowanej konferencji. Kanały komunikacyjne dobierz do specyfiki odbiorców i pamiętaj, żeby informować o wydarzeniu z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Przygotowanie konferencji – wieloetapowe zadanie, któremu podołasz

Nawet jeśli robisz to po raz pierwszy, z pewnością sobie poradzisz. Kluczem jest starannie dobrana sala konferencyjna – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań? Idealny lokal zapewnia:

 • możliwość dowolnego ustawienia miejsc w zależności od specyfiki spotkania i zapewnienia wszystkim uczestnikom doskonałej widoczności prelegenta i prezentowanych przez niego materiałów,
 • dostęp do profesjonalnego sprzętu – rzutników multimedialnych, ekranów projekcyjnych, systemu nagłośnieniowego, flipchartów i mównicy,
 • klimatyzację, w trosce o komfort gości niezależnie od pory roku i pogody panującej na zewnątrz,
 • dostęp do światła dziennego, ale także możliwość zaciemnienia sali w razie potrzeby.

Doskonale, jeśli na miejscu dostępna jest doświadczona obsługa, znająca konkretną salę i gotowa pomóc w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych.

Konferencja z noclegiem dla uczestników – komfortowe warunki to klucz do sukcesu

Planując kilkudniowe szkolenie dla pracowników, warto zapewnić im wygodny nocleg. W takim przypadku konferencja może odbyć się w hotelu – to ułatwi jej sprawną organizację. W naszym mazurskim hotelu Solar zadbamy o Twoich gości i udostępnimy im komfortowe pokoje, zaserwujemy wyborne dania kuchni regionalnej oraz zaproponujemy relaks w rozbudowanej strefie SPA&Wellness. To świetny pomysł jeśli chcesz połączyć spotkanie biznesowe z integracją swojej załogi i – przy okazji prelekcji – dać też możliwość zacieśnienia więzi zawodowych.

Catering – zadbaj o uczestników swojej konferencji!

Jeśli w planach jest wiele prelekcji i event będzie trwał kilka godzin – a może się zdarzyć, że nawet cały dzień – koniecznie uwzględnij w programie przerwy na regenerację, skorzystanie z toalety czy zjedzenie posiłku. Przygotowanie konferencji wymaga od organizatora zapewnienia obsługi cateringowej – drobne przekąski, ciepłe dania, zimne i gorące napoje to niemal konieczność, jeżeli zależy Ci na komforcie gości. Korzystając z naszych usług, zyskujesz możliwość zamówienia regionalnych mazurskich dań, które przyrządzimy w hotelowej kuchni i zaserwujemy uczestnikom spotkania w wyznaczonym momencie.

Dodatkowe atrakcje – konferencja z integracją w tle

To świetny pomysł, aby połączyć cele biznesowe i szkoleniowe z relaksem i integracją pracowników! Organizacja konferencji może obejmować nie tylko przygotowanie prelekcji, lecz także zapewnienie zaproszonym gościom dostępu do:

 • basenu,
 • sauny,
 • wanny z hydromasażem,
 • siłowni,
 • zabiegów relaksacyjnych i kosmetycznych,
 • rowerów, aby mogli aktywnie spędzić czas.

Takie rozwiązanie sprawdza się wtedy, gdy organizujesz konferencję dla kameralnego grona – kontrahentów, podwładnych lub kluczowych partnerów biznesowych.

Szukasz sali konferencyjnej, która odpowie na Twoje potrzeby? Już dziś skontaktuj się z nami!

Zapraszamy na Mazury do Hotelu Solar – u nas zorganizujesz spotkanie biznesowe w malowniczych warunkach. Nasze sale konferencyjne są usytuowane nad jeziorem Czos i są kompleksowo wyposażone w sprzęty niezbędne do przeprowadzenia prelekcji i zaprezentowania materiałów multimedialnych. Zadbamy o zaproszonych gości i zapewnimy obsługę gastronomiczną, udostępnimy też miejsca noclegowe w razie potrzeby. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów!