Historia

.

Hotel inspirowany marzeniami

Kiedy ponad 30 lat temu zaczęto budowę na Jaszczurczej Górze nikt nawet nie przypuszczał, że może ona przybrać obecny kształt. Myślę, że my sami nie byliśmy świadomi, że zaczynamy budowę zupełnie nowej jakości w hotelarstwie. Pensjonaty w Mrągowie – wśród nich Solar Palace – były pierwszymi na terenie Warmii i Mazur w pełni wyposażonymi obiektami infrastruktury turystycznej, które pod koniec lat 80-tych odkrył bardziej świadomy oczekiwań estetycznych turysta. Tuż po otwarciu pierwszych pokoi zaczęli do nas przyjeżdżać goście z całej Europy i ze Świata. W czasach, kiedy Internet nie był tak popularnym kanałem reklamy, to właśnie pierwsi goście byli naszymi najlepszymi ambasadorami i managerami w Polsce i poza jej granicami. Ze względu na swoje medialne umiejscowienie, tuż przy amfiteatrze, szybko stał się ulubionym i kultowym miejscem gwiazd Pikniku Country i innych mrągowskich festiwali. Zaczęliśmy od 4 pokoi… Nasza droga do sukcesu była bardzo długa i pełna trudu, ale idziemy dalej i to bardzo szybko.

Od początku budowaliśmy obiekt, który będzie wyróżniał się na tle bliskich i dalszych sąsiadów. Pałacowy kształt hotelu, wieżyczki, romantyczny ogród, ciekawe wnętrza, kolumny, stiuki, sztukaterie, pieczołowitość w doborze dekoracji i każdego szczegółu wyposażenia sprawiły, ze obiekt jest bardzo spójny pod względem architektury i stylu. Nigdy nie osiedliśmy na laurach, dlatego cały czas inwestujemy. W 2006 roku uruchomiliśmy nową cześć hotelu; kolejne pokoje, salę konferencyjną oraz nową recepcję i lobby, a w 2013 roku oddaliśmy do użytku najnowocześniejsze w Mrągowie centrum SPA & Wellness. W planach mamy jeszcze budowę przeszklonego apartamentu „4 Strony Świata” na dachu hotelu, sali zabaw dla dzieci oraz kolejnej sali konferencyjnej. Nasza misja promowania polskiej gościnności nadal trwa. Młoda i profesjonalna kadra managerska promuje hotel na licznych targach w kraju i za granicą. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców naszego pomysłu na hotel.

.

.

Już na początku lat 90-tych zdawaliśmy sobie sprawę, że czasy hotelarskiej hossy i monopolu na rynku kiedyś miną, że goście będą wymagali od hoteli nie tylko łóżek. Wiedzieliśmy, ze wkrótce zacznie się niejako hotelarski wyścig. Turyści zaczną poszukiwać miejsc wyjątkowych, oferujących wrażenia estetyczne i emocjonalne. Takich, do których będą chętnie wracać, które budzą pozytywne skojarzenia, umożliwiają doskonały komfort dla ciała i ducha. Klimat miejsca tworzą nie tylko stylowe meble, ciepłe wnętrza czy bogate zdobienia, w naszym hotelu tworzą go przede wszystkim ludzie. To właśnie nasz personel sprawia, że goście wyczuwają niepowtarzalną atmosferę tego hotelu.

Obecnie, po wielu rozbudowach, hotel oferuje kilkadziesiąt indywidualnie urządzonych pokoi, a wśród nich Angel Apartament z hamakiem na środku pokoju i ręcznie wykonanym kaflowym kominkiem, strefę SPA&Wellness, a w niej basen z atrakcjami wodnymi, jacuzzi, wielofunkcyjną saunę, gabinety do masażu, do zabiegów na ciało i twarz. W pokojach są nowoczesne telewizory, telefony, stylowe meble … i najważniejsze… piękny widok na jezioro Czos lub na mazurski las. Na terenie całego hotelu oraz ogrodu dostępny jest bezprzewodowy Internet. Mamy dwie restauracje: Tajemniczy Ogród tuż nad jeziorem Czos oraz Tremo z mnóstwem luster.

Każdy sukces wymaga ciężkiej pracy, pomysłu oraz zaangażowania całego zespołu, dlatego jesteśmy dumni, że udało nam się skupić wokół siebie ludzi z pasją, którzy współtworzą z nami nasze wspólne marzenia.

.