Atrakcje

Mrągowski Kalendarz Imprez 2024

Punktem centralnym Mrągowskiej sceny kulturalnej jest niewątpliwie amfiteatr który skupia najlepszych wykonawców z całej Polski i nie tylko.

Festiwal Muzyki Country to jedna z najpopularniejszych letnich imprez w Polsce. Odbywający się corocznie od 1980 roku w Mrągowie festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego miasta.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem muzyki country, czy koncertów muzyki klasycznej, na Mrągowskiej scenie amfiteatru każdy znajdzie coś dla siebie. Dołącz do nas na tych ekscytujących wydarzeniach i daj się ponieść wyjątkowym dźwiękom!

Kliknij tutaj, poznać szczegółowy kalendarz imprez na bieżący sezon!

WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE

 

Poznaj Mazury z Hotelem Solar i odkryj zróżnicowane walory okolicznej przyrody, bogatą kulturę i historię, a przede
wszystkim odpocznij naturalnie.

KRAJOZNAWCZE WYCIECZKI AUTOKAROWE Z PRZEWODNIKIEM  – zapraszamy na wycieczki z prawdziwymi pasjonatami naszego regionu (Szczegóły)

NORDIC WALKING – Doskonałym sposobem na zwiedzanie okolicy i poprawę kondycji, a także spędzenie czasu na łonie natury będzie spacer z kijkami wraz z instruktorem.

WYCIECZKI ROWEROWE – –Zapraszamy do hotelowej wypożyczalni rowerów. W Mrągowie i okolicach jest wiele ciekawych ścieżek rowerowych, gdzie każdy znajdzie dla siebie idealną trasę.

SPŁYWY KAJAKOWE

 

Spływ kajakowy to dobry sposób nie tylko na aktywny wypoczynek ale także możliwość zwiedzenia i podziwiania lokalnych krajobrazów, bogactwa przyrody z innej perspektywy.

Różne szlaki do wyboru: https://mazury.info.pl/atrakcje/szlaki/kajakowe.html

WINDSURFING

 

Prawdziwa adrenalina pod okiem profesjonalnych instruktorów, czysta woda, bliskość natury i niesamowita zabawa. To idealne połączenie sprawi, że w Mrągowie nie będzie nudno!

Wypożyczalnia desek windsurfingowych posiada motorówkę asekuracyjną i oferuje deskarzom bezpłatną pomoc w bezpiecznym wypłynięciu i powrocie z akwenu.

Lekcje windsurfingu – instruktor prowadzi zajęcia z motorówki lub ze swojej deski z żaglem w zależności od stopnia zaawansowania kursantów oraz siły wiatru.

JAZDA KONNA

 

Jak wiadomo, jazda konna korzystnie wpływa na ciało, kształtuje sylwetkę, stymuluje mięśnie, likwiduje stres i napięcia. Kształtuje pewność siebie, odpowiedzialność, obowiązkowość i uczy współdziałania w grupie.

Zacznij swoją przygodę z jeździectwem już dziś i skorzystaj z profesjonalnych lekcji pod bokiem wykwalifikowanych instruktorów.

WĘDKOWANIE

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to prawdziwy raj dla pasjonatów wędkowania. W żadnym innym miejscu w kraju nie znajdziemy tak dużej liczby naturalnych jezior i sztucznych zbiorników, charakteryzujących się dodatkowo bardzo dużą różnorodnością zarybienia.

Zarówno początkujący, jak i doświadczony miłośnik wędkowania na pewno znajdzie tu idealne miejsce i warunki do realizacji swojej pasji, jaką jest wędkowanie.

Rekomendujemy zabranie ze sobą prywatnego sprzętu

Wyjeżdżając na wakacje, warto wykonać listę swoich ulubionych aktywności na świeżym powietrzu i zaktualizować ją o te dostępne w konkretnym regionie, w którym planujesz wypoczynek. Dla osób zwiedzających Mrągowo atrakcje z okolicy z pewnością staną się źródłem niewyczerpanej satysfakcji! Kajaki, windsurfing, a może jazda konna? Co można zobaczyć na Mazurach i jak spożytkować swój czas? Tutaj nie będziesz się nudzić!

Co zobaczyć, będąc w mieście?

Dobra muzyka „pod chmurką” uprzyjemniająca pobyt w ekskluzywnym hotelu to z pewnością jedna z największych atrakcji, jakie można tu spotkać, odwiedzając nas. Co zobaczyć wybierając się tu w sezonie letnim? Dla osób głodnych festiwalowych wrażeń z pewnością znajdzie się w kalendarium imprez coś, przy czym będzie można miło spędzić wieczór, po aktywnym dniu obejmującym kajaki czy windsurfing na Mazurach. To miasto słynące z corocznych eventów w stylu country, które idealnie pasują do atmosfery tego miasta. To jednak nie wszystko – przyjedź i przekonaj się sam!

Kajaki – dla głodnych wrażeń i widoków

Wybierasz się na wczasy z rodziną i chcesz zaplanować dzień pełen przyjemności obfitującej w aktywność fizyczną? Mazury będą idealną destynacją! Dla osób kochających kajaki, Mrągowo to świetny wybór, ponieważ jest tutaj dostęp do wielu fantastycznych tras, dzięki specjalistycznym firmom świadczącym tego rodzaju usługi. Co zobaczysz, pływając tym środkiem transportu? Z pewnością nie będziesz miał dosyć tych widoków! Rozległe jeziora, wspaniałe otaczające je lasy, mnóstwo zieleni, atrakcji i śpiew ptaków – to dobry sposób na obcowanie z naturą z poziomu wody!

Windsurfing Mazury – letnia przygoda na fali

Pokonywanie własnych słabości pod okiem doświadczonych instruktorów to jeden z najlepszych sposobów na to, by rozwinąć w sobie kolejną pasję! Dla osób pragnących poznać windsurfing, Mazury będą idealnym miejscem, by nauczyć się płynąć na fali własnych przeżyć i umiejętności. To coś idealnego, aby zobaczyć mrągowskie jeziora z nieco innej niż lądowa perspektywy! Szybko stwierdzisz, że kajaki i inne atrakcje oraz aktywności wodne zostały wręcz stworzone z myślą o takich jak Ty turystach spragnionych przygód!

Jazda konna – atrakcja w samym sercu natury!

Nie tylko ludzie, ale i zwierzęta czują się wspaniale w tym regionie Polski, obfitującym w rozległe równiny, otoczonych lasami i jeziorami. Dlatego też osoby odwiedzające nas z myślą o czekających je tu atrakcjach nie powinny się czuć rozczarowane, wybierając jazdę konną. Zwiedzanie okolicy z grzbietu tych dostojnych istot dostarczy Ci mnóstwa wrażeń, a przy okazji pozwoli zobaczyć najpiękniejsze zakątki i aktywizować się w formie, która uznawana jest za niezwykle korzystną dla kształtowania postawy. Na Mazurach to hobby przybiera zupełnie inne oblicze!

Jak aktywnie zwiedzać Mazury?

W Krainie Tysiąca Jezior znajdzie się odpowiednia aktywność dla każdego, bez względu na możliwości fizyczne, potrzeby czy ulubione formy spędzania czasu! Mazury są wspaniałe o każdej porze roku i warto je zobaczyć na własne oczy. Można w tym celu wybrać się na wycieczkę krajoznawczą autokarem z doświadczonym przewodnikiem, lub spakować plecak, założyć wygodne buty i ruszyć na spacer po Mrągowie pieszo. Przydać się też mogą kijki do nordic walkingu – to atrakcja dla osób, które preferują nieco bardziej dynamiczne chodzenie. Dobrym wyborem są też kajaki czy windsurfing, by poznawać okolicę z poziomu wody. Warto również wypożyczyć rower i zaprzyjaźnić się z pobliskimi ścieżkami – to świetny pomysł na rozrywkę dla całej rodziny!

Wędkowanie i żeglowanie – tylko na Mazurach!

Biorąc pod uwagę nieco mnie aktywne formy spędzania wolnego czasu, dobrze jest spróbować innych sportów wodnych, poza kajakami i windsurfingiem. Mazury to przede wszystkim rozległe zbiorniki wodne naturalne i sztuczne, w których można spróbować swoich sił w wędkowaniu, ale również w żegludze i zobaczyć inne atrakcje. W okolicy nie brakuje firm i miejsc, które udostępniają potrzebny sprzęt i umożliwiają tę formę rekreacji, idealną dla tych, którzy potrzebują na wakacjach przede wszystkim kontaktu z naturą, ciszy i odpoczynku od codziennego natłoku zajęć.

Dlaczego warto przyjechać na Mazury?

Zmiana otoczenia na pewien czas to dobry sposób na to, aby zregenerować swoje siły i przygotować się na nadchodzące wyzwania. Dlatego właśnie polecamy Mrągowo – piękno Mazur i liczne atrakcje, które oferuje to miejsce, takie jak kajaki czy windsurfing, to okazja na „złapanie wiatru w żagle” i przywiezienie wielu miłych wspomnień. Tu zobaczysz piękno przyrody w niezwykle atrakcyjnej dla oka wersji, a przy tym zaznasz spokoju ducha i wzmocnisz swoją fizyczną kondycję.

Dla kogo jest to dobra destynacja?

Wypoczynek w Hotelu Solar i zapoznanie się z rozmaitymi atrakcjami dostępnymi na miejscu to świetny pomysł dla każdego. Skorzystają na tym rodziny z dziećmi, które odwiedzając Mazury, chciałyby wypróbować takie rozrywki jak windsurfing czy kajaki, które nie są dostępne w każdym miejscu w Polsce. Można tu zobaczyć zarówno grupy zorganizowane, jak i samotnych wędrowców, którzy w ten sposób najlepiej ładują swoje baterie. Zapraszamy na wczasy!